Як зароджувалися супер-бренди

Цікаві і повчальні історії про те, як з’явилися всесвітньо відомі компанії та торгові марки.

Дізнаватися і перечитувати історії стартапів мегабрендів – заняття досить захоплююче і пізнавальне. Пропонуємо вам кілька надихаючих історій великих підприємців і їх бізнес-починань.

0010

Одного разу Рой Реймонд вирішив зробити своїй дружині подарунок і пішов у магазин на пошуки красивого жіночої білизни.

Він довго блукав серед стелажів з продукцією, розгубившись в «потойбічному» світі жіночих аксесуарів. І навіть продавці, навчені обслуговувати жінок, не змогли допомогти йому зробити покупку.

Так Рой і пішов з порожніми руками, але з революційною ідеєю. У 1977 році він відкриває свій перший магазин – «Victoria’s Secret», позиційований як новий тип магазинів жіночої білизни.

Магазин поєднував в собі європейську елегантність з доброзичливою обстановкою, в якій навіть чоловіки почували себе комфортно. А запустивши програму з реалізації білизни через каталоги, Реймонд здійснив справжній переворот в самому підході до продажів нижньої білизни у світі.

Однак, через п’ять років Рой Реймонд був змушений продати Victoria’s Secret Леслі Векснера, який відразу ж позбувся іміджу «райського куточка для чоловіків», зробивши ставку на жіночу аудиторію. Модна нижню білизну від Victoria’s Secret стала позиціонуватися, як доступна розкіш.

А Рой Реймонд у віці 47 років, після кількох невдалих бізнес-починань, в 1993 році покінчив життя самогубством, зістрибнувши з моста Golden Gate Bridge в Сан-Франциско.

0011

Одна з найстаріших мереж фастфуд ресторанів в США була заснована Гарланом Сандерсом (1890-1980), коли тому було за 60.

А до цього він вів досить жалюгідне життя. Маючи всього 6 класів освіти, до 40 років Гарлан встиг змінити кілька десятків професій. Він торгував шинами, був кочегаром, військовим, кондуктором, допомагав фермерам, працював рознощиком і багато іншого.

Перепробувавши безліч професій, він так і не знайшов жодної, на якій міг би протриматися довгий час. Сім’я жила бідно, але дружина переносила всі проблеми чоловіка стійко, і до останнього вірила в нього.

У 1930 році Сандерс відкриває свою автомайстерню. Незабаром, він вирішує, що потрібно зробити невелику їдальню для клієнтів.

Гарлан виділив під їдальню одну кімнату майстерні (в кількох інших жила його сім’я). У цій кімнаті знаходився обідній стіл та 6 стільців.

Їжу Сандерс готував прямо на домашній кухні. Вже скоро його автомайстерня прославилася на весь Кентукі своєю смаженою курятиною. Вона отримала назву: «Кентукійське смажене курча Гарлана Сандерса».

Всі клієнти відзначали якість його приправи, яку він готував з 11 різних спецій.

У 1937 році він відкриває мотель Sanders Court & Cafe, який був ще й самостійним рестораном швидкого обслуговування.

У 50-ті роки Сандерс почав продавати своїх курчат «по-Гарлану Сандерсу» іншим ресторанам у всій Америці. На початку 60-х років, клієнтами Гарлана Сандерса були вже кілька сотень ресторанів США.

0012

Засновник найбільшої мережі магазинів Woolworth та винахідник продуктових цінників і супермаркетів знайшов вірний інсайт, що дозволив йому заробити мільйони.

Сором’язливий і заїка із села у віці 21 року влаштувався помічником продавця в невеликий магазинчик. У той час ціна на товари в магазинах, розставлені на прилавку за продавцем, не вказувалася.

Продавець «на око» визначав платоспроможність покупця і називав свою ціну.

Далі покупець або торгувався, або йшов. Бідний Френк зовсім не вмів і дуже боявся зазивати покупців, розхвалювати товар, і торгуватися.

Настільки боявся, що одного разу навіть втратив свідомість прямо під час роботи. В покарання власник магазину залишив його торгувати одного на цілий день, пригрозивши, що якщо виручка буде менше звичайної денний, він його звільнить.

Перед відкриттям магазину Френк прикріпив до всіх товарів папіреці з мінімально можливою ціною (прообраз сучасного цінника). Весь залежаний товар, звалений на складі, він виклав на величезний стіл, прикріпивши до нього табличку з написом «Все по п’ять центів».

Стіл він поставив біля вікна так, що і товар, і табличку було видно з вулиці. І трясучись від страху став чекати покупців, сховавшись за прилавком.

Весь товар був розкуплений за кілька годин, а виручка за день дорівнювала тижневій. Покупці, потримавши товар в руках і побачивши написану на ньому ціну, не торгуючись віддавали гроші.

Френк пішов від хазяїна, позичив грошей і відкрив свій магазин. У 1919 р імперія Вулворта складалася з тисячі магазинів, а особистий статок Френка становило приблизно 65 мільйонів.

0013

Історія японської компанії, що спеціалізується на створенні комп’ютерних ігор та ігрових консолей, почалася в 1889 році.

Тоді компанія називалася Marufuku і випускала гральні карти в особливому японському стилі, які розмальовувались вручну, а потім покривалися лаком.

У 1902 році компанія починає виготовляти карти за західним зразком, які в той час японцям були невідомі, і незабаром стає одним з лідерів індустрії азартних ігор.

У 1970-х роках Nintendo переходить від карт до простих іграшок. У той час було придумано безліч цікавих іграшок: автомат для подачі бейсбольних м’ячів “Ultra Machine”, механічна рука “The Ultra Hand” і жартівливе пристосування для тестування рівня любові “Love Tester”. У 1978 році Nintendo зайнялася виробництвом аркадних ігор.

0014

Провідному хіміку-технологу компанії Procter & Gamble Віктору Міллзу, який допомагав своїй доньці доглядати за дітьми, доводилося багато разів витягувати з під власних онуків мокрі пелюшки, прати і сушити їх.

Процес, звичайно ж, йому не подобався і хотілося якось полегшити собі життя. Тоді в голову прийшла ідея одноразової «пелюшки» – складчастої прокладки з високим поглинанням, яку планувалося помістити в труси особливої форми.

Перші моделі Міллз випробував на власних онуках – він взагалі все випробовував на членах своєї родини.

У той час, коли всі чистили зуби зубним порошком, його дружина і дочка робили це рідкою зубною пастою, яку придумав Міллз.

Після декількох експериментів з різними матеріалами Міллз розробив для P & G новий продукт, який стали випускати під торговою маркою Pampers, що стала номінальною. На пенсії винахідник “памперсів” захопився подорожами і альпінізмом.

Міллзу було далеко за 80, а він все ще лазив по горах. Помер Віктор Міллз у віці 100 років у 1997 році.

0015

Борис Остроброд виїхав з СРСР на початку 90-х років в Ізраїль. Там він оселився в Тель-Авіві і зайнявся торгівлею. Він став возити в Росію купальники з Ізраїлю.

Невелика партія перших купальників, куплених Остробродом разом з братом Аркадієм Пекарським на свої невеликі заощадження, розійшлася практично моментально.

Далі пішла робота з китайцями. Брати стали замовляти одяг в піднебесній. Після перших успіхів на ниві продажів Борис зрозумів, що справжнього успіху можна досягти, тільки взявши під свій контроль виробництво.

Що він і зробив. Зрештою, відомі в світі бренди, що займаються виробництвом одягу, теж шили її в Китаї. Раз вони змогли вести контроль якості на Сході, то чому б не спробувати?

Так з’явився бренд Sela, основним ринком якого стала Росія. В цей же час все виробництво продукції було зосереджено в Китаї, а штаб-квартира компанії розташована в столиці Ізраїлю Тель-Авіві.

Цікаво, що саме слово Sela в перекладі з івриту означає «скеля».

nike

Філ Найт був бігуном на середні дистанції в команді Орегонського університету. Він був дуже посереднім спортсменом. Але зате він відмінно знав, наскільки жахливі американські кросівки.

В цей же час німецькі Adidas для більшості людей в 60-і роки були справжньою розкішшю, так як коштували набагато дорожче місцевих виробів, хоча і були в десятки разів вище за якістю.

Найт вирішив виправити ситуацію і створити компанію Blue Ribbon Sports, яка виробляла б дешеві американські кросівки, які за якістю не поступалися б німецьким Adidas і Puma.

Найт прийшов до висновку, що реалізувати якісні, і в той же час недорогі кросівки можна тільки, виробляючи їх в Азії.

У 1964 році, вклавши в справу по 500 доларів, Найт і його тренер Бауерман замовили 300 пар кросівок у японської компанії Оніцука Тайгер (в даний час ASICS). Філ став продавати японські кросівки в США прямо зі свого фургона.

Продажі почали зростати, і потихенько бізнес став переростати з простого перепродажу чужих кросівок у виробництво своїх під брендом Nike.

0016

У червні 1919 року в розташований в американському штаті Техас містечко Сіско прибув Конрад Хілтон, якому тоді виповнився 31 рік.

Він недавно пережив банкрутство свого першого підприємства – банку, що не протримався на плаву й року. Після його ліквідації у Конрада залишилося ще 5 000 американських доларів, і він збирався відкрити новий банк або, якщо вийде, купити підходящий. Але дуже скоро його плани змінилися.

У пошуках нічлігу він зайшов в місцевий готель Mobley. Банкіра-невдаху вразили люди,що юрмилися у вестибюлі, які буквально билися за вільні кімнати. Натовпи клієнтури – це справжня мрія будь-якого комерсанта, подумав в той момент Хілтон.

А ось власника готелю подібне не радувало, і з’ясувалося, що він не проти продати свій 60-кімнатний Mobley. Цього було достатньо, щоб Хілтон назавжди забув про які б то не було банки.

Через кілька днів він став господарем свого першого готелю, а вже через шість років відкрив в Далласі перший готель свого імені – Dallas Hilton.

0017

Незабаром після Першої світової війни, на початку 1920 року Дасслери на сімейній раді вирішили організувати сімейну справу – пошиття взуття під брендом Dassler.

Першою продукцією родини Дасслер були домашні тапочки і ортопедичне взуття для тренувань спортсменів – інвалідів (яких було багато після війни). Матеріалом для них служило списане військове обмундирування, а підошви вирізали зі старих автомобільних покришок.

У 1924 році була заснована «Взуттєва фабрика братів Дасслер». Два брати з протилежними характерами доповнювали один одного – Адольф – спокійний і врівноважений виробник, в той час, як Рудольф – активний і комунікабельний продавець.

Через рік Адольф винайшов і пошив перші в світі футбольні бутси з шипами, які виковували ковалі брати Целяйн. Футбольна модель виявилася зручною і разом з гімнастичними тапочками стала основною продукцією Дасслерів. На літніх олімпійських іграх 1928 вже кілька спортсменів виступали у взутті Дасслерів.

Після смерті батька в 1948 році брати посварилися і, розділивши фабрики, заснували нові фірми Adidas і Puma. Після розвалу сімейного підприємства брати один з одним не розмовляли, а Puma і Adidas стали найзапеклішими конкурентами. Ворожнеча між компаніями триває і досі.

0018

У 1992 році в містечку Пфайзерс Сендвіч (Великобританія) фірма Pfizer проводила дослідження нового лікарського засобу – цитрату силденафілу, який був створений з метою лікування багатьох проблем з серцем.

Розробники вважали, що цитрат силденафілу послужить підвищенню кровотоку до серцевого м’яза і зниження артеріального тиску.

Але в ході досліджень було виявлено, що цитрат силденафілу не дуже впливає на кровообіг в міокарді або на артеріальний тиск.

Також виявилося, що деякі учасники експерименту чоловічої статі, не бажають повертати таблетки по закінченні випробувань (а один навіть увірвався в лабораторію, де робився силденафіл, щоб запастися препаратом про запас). У всіх причиною відмови було різке поліпшення еректильної функції.

Вчені фармакологічної компанії Pfizer не упустили з уваги таку несподівану властивість цитрату силденафілу і розпізнали в ньому хороший засіб для боротьби з еректильною дисфункцією.

Так з’явився препарат Віагра, назва з’явилася з сполуки слів “Vigor” (сила, влада) і Ніагара (Niagara Falls) – найпотужніший водоспад в Північній Америці.

0019

У 1911 році 28-річний Френк Марс на гроші, зароблені від торгівлі солодощами, якою він займався з 19 років, відкриває спільно з дружиною власний магазин.

Кондитерська лавка розташовувалася прямо в будинку Марса, а торгівля велася через вікно кухні. Асортимент кондитерської лавки складався з цукерок з різними начинками, які Френк і Етель ліпили вручну.

Якось раз Марс зі своїм сином прогулювався по місту, і синочок попросив батька купити йому шоколад. У ті роки шоколад продавався тільки на вагу, втім, як і пральні порошки компанії Henkel.

Для людей це створювало незручність, особливо в спекотні літні дні – навіть якщо акуратно їсти швидко танув на сонці шоколад, ним було дуже легко забруднитися.

В цю мить Френк задумався, а що якщо? … І це «якщо» втілилося в невеликих скибочках шоколаду, які були загорнуті у фольгу.

В результаті шоколадний батончик під назвою Milky Way стає хітом продажів молодого підприємства за лічені дні. У 1925 році новий батончик був визнаний лідером на ринку шоколадок.

Продажі неухильно ростуть, і компанія розвивається далі, відкриваючи нові ринки для продажу своєї продукції.

Залучення клієнтів в магазин без РЕКЛАМИ!
3 БЕЗКОШТОВНІ МЕТОДИ!

imgStattua

Вхідний потік нових покупців – найголовніший показник, про який постійно думають багато власників магазинів і підприємці.

Звичайно, без клієнтів немає продажів.

Тому сьогодні зупинюся на залученні клієнтів в магазин одягу. Без реклами.

Що значить без реклами?

Значить, що вам не потрібно роздавати листівки перехожим, замовляти рекламу в газеті, на радіо або ТБ. Ми будемо використовувати малобюджетні, але ефективні способи, які вже довели на практиці їх дію.

#1 Міні-книга від вашого магазину.

Що таке міні-книга?

Міні-книга – це текстовий документ на 10, максимум 20 сторінок, в форматі pdf. Яку можна завантажити з вашого сайту або отримати на е-mail.

У книзі ви даєте корисні поради, рекомендації, даєте корисну інформацію, або вирішуєте проблему.

Наприклад:

• Як правильно вибрати одяг і бути найстильнішою в …?

• 10 типових помилок, які допускають покупці при покупці одягу в інтернет-магазині

• 7 простих правил вечірнього макіяжу.

Створивши свою корисну для цільової аудиторії міні-книгу,крім продажів ви вирішуєте як мінімум 3 додаткових моменти:

• Отримуєте контакт потенційного клієнта (е-mail адреса) .Ви зможете відправити додаткову інформацію, розповісти про розпродаж, знижки, новинки, акції. Ви зможете запросити клієнтів у ваші групи Вконкті, Facebook, щоб далі взаємодіяти.

• Ви створюєте цінність для ваших клієнтів. Тим самим сильно відрізняєтеся від конкурентів. Все просто продають. Ви даєте більше, ніж продажі. Ви навчаєте своїх клієнтів, даєте поради і рекомендації. Це дуже цінується.

• Запускаєте «сарафанне радіо» .Якщо ваша книга буде дійсно корисна – ваші клієнти будуть ділитися зі своїми друзями. Пересилати на пошту або відправляти в соціальних мережах. А в книзі ваші контакти і спеціальна пропозиція.

Пам’ятаєте? По суті це ваша безкоштовна реклама.

Допоможіть своїм клієнтам збільшити ЇХ продажі

Якщо, ви продаєте одяг оптом. Навчіть ваших роздрібних клієнтів продавати краще, системно, більше. Давайте міні-книгу своїм покупцям, нехай вони ще поширюють. Тим ви залучаєте до себе увагу.

У книгу додаєте адресу магазину, показуєте, що саме в вашому магазині можна і потрібно купувати.

Книги, на відміну від інших рекламних матеріалів, наприклад листівок (виняток якщо листівка зроблена правильно), які роздають на площі, в переходах і т. д., не викидають в сміття. Якщо вона корисна і цінна, її зберігають, читають, опрацьовують.

Коли ви почнете створювати цінність для ваших клієнтів – це буде працювати на вас, залучаючи вам нових клієнтів.

#2. Використовуйте візитки, які продають

Напевно у вас вже є прості візитки, в яких вказані ваші контакти, адреса магазину, телефон і т. д.

І швидше за все вони не працюють.

Або не зрозуміло, працюють чи ні. Вони просто є. Тому, що ви подумали, що вам потрібні візитки.

Ми ніколи не використовуємо «іміджеві» маркетингові матеріали. Не важливо чи це флаєр, візитка, біг борд, сіті-лайт або спотикач. Тому, що це вкрай витратно і марно.

Навпаки, ми завжди використовуємо тільки ті інструменти, які продають. Ті, які приносять вимірний результат.

Давайте розберемо візитку.

Візитка, яка продається, виглядає так:

З лицьового боку вказані ваші контакти, хто ви, чим займаєтеся. Бажано, щоб ви вказали вашу «Унікальну торгівельну пропозицію» і люди розуміли, чим ви займаєтеся і чим відрізняєтесь від конкурентів.

На зворотному боці ви вказуєте свою конкретну пропозицію.

Добре працює коли на візитці вказано щось безкоштовне, бонус, але на крайній випадок знижка.

Візитки коштують копійки, їх викидають набагато рідше, ніж листівки.

Тим більше, коли вказано якусь цікаву пропозицію, вигоду.

Візитки дуже часто клієнти зберігають у себе в гаманці.

Якщо пропозиція буде обмежена за часом по якійсь кількості, то набагато краще буде працювати, ніж пропозиція без обмеження.

Можна на візитці написати: «скористайся сам або віддай одному другу» таким чином, ви підвищите відгук.

Візитками, що продаються, ви обмінюєтеся з вашими партнерами: салонами краси, фітнес-клубами, кафе, ресторанами, з тими бізнесами, де зазвичай проводять час, буває ваша цільова аудиторія.

#3. Партнерство з іншими бізнесами.

Я вже писала про те, як знаходити партнерів для магазину, тому тут зупинятися не буду. Але хочу більш детально розвинути тему партнерства.

Цей метод явно недооцінюють підприємці.

Якщо ви зрозумієте, що можете отримувати клієнтів не тільки з прямої реклами, але й за рекомендацією інших бізнесів, то точно захочете, як мінімум, спробувати впровадити цей метод для себе.

Отже, подумайте, що можна пропонувати вашим покупцям крім товару з вашого асортименту.

Продукт або послугу, яка буде доречна вашій цільовій аудиторії, Вашим клієнтам.

Це товар або послуга, якого у вас немає. Але вони можуть якимось чином бути цікавим вашим потенційним покупцям. Наприклад, ви можете запропонувати чашку кави в якості подарунка за покупку одягу в вашому магазині. У свою чергу ресторан, якому ви привели клієнта – дасть вашу візитку (вашу візитку, яка продається, як описано вище).

Магазину дитячого одягу для збільшення кількості покупців відмінним варіантом партнерства буде обмін клієнтами з «Центром розвитку дитини».

У центр приходять батьки, які піклуються про розвиток своєї дитини, а головне, платять за це гроші. Отримавши вашу картку-візитку зі спеціальною пропозицією, матусі обов’язково до вас зайдуть.

В коучингу «Система Залучення Клієнтів» (моя топова програма навчання), підприємці створюють партнерські відносини з:

• суміжними бізнесами

• салонами краси

• ресторанами і кафе

• фітнес-центрами і басейном

• банком

• службою таксі …

створюємо спеціальні картки, і обмінюємося партнерської співпрацею.

ОТЖЕ ЦЕ ОСНОВНІ МЕТОДИ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ КЛІЄНТІВ!

ВИ ПОБАЧИЛИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ДАНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ОДНАК НЕ МАЄТЕ НІ ЧАСУ НІ БАЖАННЯ ЗАЙМАТИСЬ ВЕЛИЧЕЗНИМ ОБ’ЄМОМ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ ?

АГЕНТСВО РЕКЛАМСІТІ БЕРЕ НА СЕБЕ УСІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПО ВТІЛЕННЮ В РЕАЛЬНІСТЬ ПЛАНУ ЗАЛУЧЕННЯ КЛІЄНТІВ ДЛЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ!

ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +380679507477

Пишіть reklamciti.m@gmail.com

МІСТО ВАШОЇ РЕКЛАМИ!